קמטים במצח: מזהים, מטפלים, מחליקים

מצח חלק להפליא בשלושה צעדים פשוטים (ובהתמדה)

כל המידע על העלמת קמטים במצח בצורה טבעית

העלמת קמטים במצח
העלמת קמטים בדרך טבעית - האם זה אפשרי?

ופתאום, ביום בהיר אחד, את המצח היפה שלנו מעטרים קמטים חדשים – ומרגע בו הם מופיעים, נראה שהם לגמרי כאן להישאר. הפסים הרוחביים והמפוארים פוגשים אותנו מדי יום במראה, מברכים אותנו בבוקר טוב ומזכירים לנו שהזמן נוגע בכולנו – והמגע שלו, איך לומר בעדינות, לא תמיד הכי נעים. אז איך לשמור על עור הפנים מפני קמטי רוחב במצח ו"קרניים" חדשות בין הגבות? האם העלמת קמטים במצח או בפנים  אפשרית בדרך טבעית ופיזיולוגית? מה הקשר בין מימיקה מזיקה לבין הקמטים החדשים? למה הזרקת בוטוקס זו אפשרות מפתה, אך לא ממש יעילה לטווח ארוך? והכי חשוב – איך תיפרדי מהחברים החדשים שהתנחלו לך מעל הגבות וביניהן? בואי נצא לדרך, ונהפוך את השאלות לתשובות שתוכלי ליישם תכף ומיד.

מה הפנים שלנו מספרות?

לאחר שדסקסנו את הנושא לא מעט – גם עם חברות וגם בינינו לבין עצמנו, הגענו למסקנה שמה שהכי מתסכל בהופעת קמטים במצח, או לפחות בקמטי ה"קרניים" בין הגבות, זו העובדה שהם יוצרים הבעת פנים כללית לא נעימה. זאת אומרת, שמעבר להופעתן הלא רצויה, השפעת ה"לוואי" שלהם יוצרת הבעת פנים קודרת, מודאגת וארשת פנים כעוסה – גם כשאין שום קשר בין מצב הרוח שלנו למה שהפנים שלנו מספרות. המשמעות היא שהופעת הקמטים הללו משנה את הבעת הפנים שלנו. החדשות הטובות הן שזה לגמרי בר טיפול!

על מימיקה וקמטים אחרים

קמטים במצח הם קמטי מימיקה קלאסיים. המשמעות היא שהם פחות קשורים לגילנו המתקדם, אלא להרגלי כיווץ השרירים שלנו. לראייה, תוכלי לשים לב שיש נשים בשנות ה-20 לחייהן שהמצח שלהן חרוש קמטים ולעומתן, נשים בנות 40+ שהמצח שלהן חלק להפליא – שככל הנראה, לא מכווצות את השרירים השונים במצח באופן סטטי או מתמשך. אם פיתחנו הרגל בלתי מודע של הרמת הגבות למעלה או כיווץ הגבות באופן סטטי, קמטי המימיקה לא יאחרו להגיע. ככל שחולף הזמן, השריר מתכווץ ומתקצר, בעוד ששכבת העור העליונה נותרת כשהייתה – וכך מופיעים הקמטים.

העלמת קמטים במצח
העלמת קמטים במצח בצורה טבעית

הזרקות בוטוקס – כן או לא?

נשים רבות מעוניינות בטיפולי מתיחת פנים ללא ניתוח ופונות להזרקות בוטוקס. עם השנים, הטרנד הלך והתרחב והיום גם נשים צעירות מאוד בנות 20 מגיעות לטיפולים השונים. אך האם זה יעיל? ובכן, תלוי כמה אתן משקיעניות ואם אתן רוצות לטפל בסימפטום או בגורם. ראשית, הזרקות בוטוקס דורשות התמדה רבה. יש לחזור על הטיפול בתדירות של בין 3-6 חודשים, להיפרד מכסף יקר, לסבול קצת מחוסר נעימות בזמן ההזרקות ולעיתים מתופעות לוואי שמגיעות לאחר הטיפול. מעבר לכך, בוטוקס לא מטפל בהרגל הלא מודע של כיווץ השריר. נכון, ברגע שהזריקה נעשית השריר משותק והקמט נעלם, אך לא טיפלנו בגורם להיווצרות הקמט (הרגלי מימיקה מזיקים) אלא בסימפטום בלבד, כך שלמרות שמשיגים תוצאה נהדרת, היא זמנית וחולפת, וזאת מבלי שטיפלנו בהרגל המזיק.

קבלי אותו במחיאות כפיים סוערות: אימון שרירי הפנים

בניגוד לטיפולי פלא למיניהם, תרגילי פנים, הכוללים גם טכניקות מתיחה והרפיית השריר, זו הדרך הטבעית והאפקטיבית ביותר להחליק את המצח (ולא רק אותו…) וליהנות ממראה צעיר, ארשת פנים נעימה ותוצאות מעולות לאורך זמן. בתוכנית הייעודית שלנו לאזור המצח, איגדנו סט תרגילים ממוקד ואפקטיבי הכולל אימון מבוקר של השריר, הרפיה ומתיחות, המסייעים לעידון עומק הקמטים, טשטוש הקמטים הרוחביים במצח ובין הגבות ובהתאם למצב ההתחלתי, גם אפשרות העלמתם לחלוטין. החדשות הממש טובות הן שאימון קבוע של שרירי המצח ישפיע גם על שרירים אחרים בפנים, כמו עפעפיים מורמות יותר ומתאר גבה יפה וגבוה יותר.

לצד האימון חשוב לערוך בקרה

כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב מאוד לערוך בקרה מתמדת על המימיקה שלנו ול"תפוס" את עצמנו במידה ואנחנו מכווצות את שרירי המצח באופן לא רצוי. השילוב בין אימון קבוע, מודעות ובקרת מימיקה מובילים לתוצאות מדהימות, לא פחות, ולמרות שזה נשמע כמו תורה מסובכת להפליא – תתפלאי כמה שהיא משתלמת וכמה פשוטה היא הופכת להיות (מניסיון 😊). 

יתרה מכך, אם תתמידי ותקפידי על תרגול קבוע לשרירי הפנים, באופן טבעי תהיי מודעת לשרירים שלך ולהבעות הפנים ותצליחי לשלוט בהם בקלות.

קמטי המצח הם הראשונים להופיע בפנים, אך באמצעות אימון מבוקר – הם גם הראשונים "לעוף" ממנו!  


למידע נוסף אודות העלמת קמטים בדרך טבעית – צרו איתנו קשר!