על מנח לשון תקין, עצמות הלחיים וסנטר כפול

איפה הלשון צריכה להיות? מה קורה כשהיא לא במקום הנכון? שימי ❤️ וקבלי את כל התשובות 🙌.

היא נמצאת לה שם בתוך הפה ויום יום, שעה שעה, לאט אבל בטוח משפיעה על מראה הפנים שלך.

איפה הלשון צריכה להיות? את מוזמנת להציץ באיור שהכנו:
כל הלשון (כולל החלק האחורי) צריכה להיות פרוסה על החך העליון שלך כמו מטריה. הקצה שלה צריך להיות כמה סנטימטרים מהשיניים (בשום אופן לא צמוד לשיניים הקדמיות ולא לדחוף אותם החוצה!).
בנוסף, רצוי שהפה יהיה סגור ויהיה רווח קל בין השיניים – שלא יהיו מהודקות.

מה קורה כשהלשון לא במנח תקין? אם הלשון שמוטה באופן קבוע למטה, עם הזמן האזור של החך העליון עלול להיות יותר ויותר צר. זה משפיע על אחד האיזורים החשובים בפנים שלך – מרכז הפנים ואזור עצמות הלחיים וכך למעשה על כל הפנים שלך. אנחנו תמיד מדברות ברמת השרירים, אבל למנח הלשון יש אפקט הרבה יותר נרחב – ממש ברמת מבנה הגולגולת!
בנוסף, מנח לשון קבוע שמוט על החך התחתון במקום למעלה, ישפיע על היווצרות נפילות מתחת לסנטר.

שימי לב, יש אנשים שקשה להם לשמור על הלשון למעלה, למשל אנשים שנושמים באופן קבוע מהפה, או כאלו שיש להם לשון קשורה למשל. במקרה כזה מומלץ להיוועץ ברופא, אורתודנט או קלינאי תקשורת המתמחה בבליעה, הם מכירים היטב את הנושא ויוכלו לסייע.

כמו שהבנת, לא הגזמנו כשאמרנו שמנח הלשון בתוך הפה קובע את מראה הפנים שלך… לכן בכל תכניות האימון שלנו אנחנו משלבות עבודה על מנח לשון תקין, ותרגילים בדרגות קושי שונות הנעזרות בלשון כדי לעצב ולחטב את השליש התחתון ולשמור על מראה הפנים בדרך טבעית לגמרי 🌿.

בהמשך אנחנו נפרסם תרגיל פשוט, שתוכלי ליישם בקלות באופן יום יומי – כרגיל אם יש לך אחות\חברה\אמא שתשמח לשמוע תייגי ושתפתי וכמובן תמשיכי לעקוב עוד מידע חשוב בדרך אליך 🙌.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *